Kubek do samolotu

Kubek do samolotu

„Co spakować do bagażu podręcznego?” – to pytanie pojawia się w głowie wielu podróżnych. Na stronach linii lotniczych wyszczególnione są rzeczy, które bez problemu przejdą odprawę, a także te, które są niedozwolone i których trzeba pozbyć się przed odlotem.

Niezwykle przydatnym gadżetem jest kubek do samolotu o małej pojemności. Wszelkie płyny oraz kosmetyki można wnosić na pokład o łącznej objętości 1 litra. Wyjątek od tej reguły stanowią napoje zakupione w strefie wolnocłowej na lotnisku. Lista produktów dozwolonych jest dość pokaźna. Sprawdźmy, co wolno zabrać ze sobą w daleką podróż. 

Bagaż podręczny – przewożenie płynów

Jedno z najważniejszych obostrzeń dotyczy pojemności, która nie może przekraczać 1000 ml. Wygodny kubek do samolotu przyda się zwłaszcza podczas długiego lotu. Do bagażu podręcznego warto go zabrać wtedy, gdy nie chcemy korzystać z płatnego serwisu pokładowego. Termiczny kubek do samolotu na ciepłe napoje można spakować do plecaka lub bagażu podręcznego. Po odprawie i przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa, podróżnych nie obowiązują zasady odnośnie maksymalnej pojemności płynów. Najlepszy i wygodny kubek do samolotu to taki, który jest szczelny, łatwy w czyszczeniu, nie uwalnia szkodliwych substancji pod wpływem wysokiej temperatury oraz trzyma ciepło przez kilka godzin. Poza tym warto też zwrócić uwagę na jego kształt oraz wyposażenie – kubki stojo mają zewnętrzną powłokę antypoślizgową, dzięki której lepiej chwycić kubek. Bezpieczny kubek do bagażu podręcznego powinien być wykonany z materiałów, takich jak: silikon lub stal. Nie należy zabierać w podróż samolotem przedmiotów wyprodukowanych ze szkła, ceramiki czy porcelany.

Picie w samolocie 

Trudno sobie wyobrazić nawet najkrótszy lot bez wody bądź ulubionego napoju. Co można pić w samolocie? Nie ma specjalnych ograniczeń co do rodzaju płynów. 

Praktyczny oraz wygodny kubek do samolotu o dużej pojemności sprawdzi się zwłaszcza w miejscu, gdzie nie obowiązują ustalone limity. Do przygotowania ulubionego napoju wystarczy wrzątek oraz torebka z herbatą bądź saszetka z kawą. Po przejściu na stronę wolnocłową wystarczy poprosić o gorącą wodę pracownika najbliższego baru czy restauracji. Pamiętajmy, że bezpieczny kubek do bagażu podręcznego powinien być wyposażony w szczelną pokrywkę, która zabezpiecza przed rozlaniem i utratą ciepła.

Co można jeść w samolocie?

Jaką żywność można zabrać na pokład? Wielu się nad tym zastanawia. Dochodzi do tego pewien dylemat – co można pić w samolocie? Najbardziej „bezpieczne” są napoje kupione po odprawie i przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa. Rodzice niemowląt mogą zabrać butelkę mleka, a nieco starszych dzieci wodę oraz soki owocowe w ilości niezbędnej do spożycia w trakcie lotu. Dorośli pasażerowie, którzy chcą zabrać leki w płynnej postaci, muszą przedstawić obsłudze lotniska zaświadczenie lekarskie. Łączna ilość przewożonych płynów nie może przekroczyć 1000 ml.

Co można jeść w samolocie? Na terenie Unii Europejskiej dozwolone są słodycze i przekąski, takie jak: batoniki, chipsy czy ciastka. Picie w samolocie czy jedzenie dla niemowląt nie zostało objęte limitem, ale należy ten fakt zgłosić do osobnej kontroli. Warto wiedzieć, że żywność w stanie stałym możemy przewozić w bagażu podręcznym w dowolnych ilościach. Nie dotyczy to jednak produktów typu galaretki, jogurty czy dżemy.

O czym warto pamiętać?

Bezpieczny kubek do bagażu podręcznego warto zabrać ze sobą w każdą podróż. Najlepiej, gdy schowamy go plecaka przed podróżą samolotem. Osobno zapakujmy herbatę, plasterki imbiru lub cytryny.

Podsumujmy zatem, co można pić w samolocie? Ze szczegółowymi informacjami zapozna nas personel pokładowy. Na koniec ważne pytanie – co można jeść w samolocie? W tym przypadku sprawdzą się kanapki zapakowane w wygodne pudełko lub przekąski typu orzechy, chipsy warzywne czy suszone owoce.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl