System kaucyjny – jak to działa?
System kaucyjny – jak to działa?

Wszyscy chcemy świata, który nie jest każdego dnia zasypywany milionami ton odpadów. Dlatego też w ostatnich latach w wielu krajach wdrażane są metody, które mają na celu zwiększenie znaczenia recyklingu butelek, puszek i innych opakowań.

czytaj całość »
Ekologiczny transport w firmie – jak to zaplanować?
Ekologiczny transport w firmie – jak to zaplanować?

Dojazd do pracy to codzienność wielu osób. Każdemu zależy, aby przebiegał w sprawny, maksymalnie wygodny sposób. To z kolei w wielu przypadkach wiąże się z wyborem samochodu jako środka komunikacji. Widok pojedynczych postaci w sznurze aut jest wszystkim doskonale znany. Nie da się jednak ukryć, że ma to niewiele wspólnego z troską o środowisko. A przecież ekologiczny transport pozostaje łatwo dostępny i wcale nie musi wiązać się z niedogodnościami. Warto promować takie idee wśród pracowników. Podpowiadamy, jak podejść do tej kwestii!

czytaj całość »
Dzień Ziemi – co możesz zrobić dla planety?
Dzień Ziemi – co możesz zrobić dla planety?

Niech Dzień Ziemi nie będzie tylko słowem-wydmuszką, które powtarza się co roku, a za którym nie idą żadne konkretne działania. Spraw, aby stał się on ważnym, czynnie obchodzonym przez Ciebie dniem i aby inni, podążając za Twoim przykładem, również robili wiele dobrego dla naszej planety. Dlaczego? Bo to się z pewnością opłaci, a zyski z naszych przedsięwzięć będą czerpały jeszcze kolejne pokolenia!

czytaj całość »
Jak wybrać kubek do pracy w biurze?
Jak wybrać kubek do pracy w biurze?

Jeśli pracujesz w biurze, z pewnością lubisz mieć pod ręką ulubiony napój. Trudno też oprzeć się kawie, gdy dopada Cię spadek energii lub senność. Wolisz herbatę? Niezależnie od tego, czym raczysz się w ciągu dnia, warto zaopatrzyć się w odpowiedni kubek do pracy. Taki o właściwym rozmiarze, szczelności, a w razie potrzeby utrzymujący odpowiednią temperaturę płynu. Przyjrzymy się bliżej warunkom, którym ma sprostać kubek idealny.

czytaj całość »
Jak kupować świadomie?
Jak kupować świadomie?

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że bezrefleksyjne podążanie za modą nie jest ekologiczne. Kupowanie co sezon nowych butów, odzieży czy torebek tylko dlatego, że pojawiły się w katalogach, nie ma większego sensu, a jedynie napędza konsumpcjonizm. W rezultacie w szafie przybywa ubrań, które założymy najwyżej kilka razy. Jednocześnie pozbywamy się rzeczy, które nie są stare – ich jedyna „wina” to wyjście z mody. Jak kupować świadomie i przerwać to błędne koło?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl