Wielorazowe alternatywy dla jednorazowych przedmiotów

Wielorazowe alternatywy dla jednorazowych przedmiotów

Świadomość ekologiczna ludzi wzrasta w zawrotnym tempie. Statystyki pokazują jasno, że zanieczyszczenie planety odpadkami osiąga katastrofalne rozmiary. Dlatego też coraz więcej osób i firm decyduje się na stosowanie przedmiotów wielorazowego użytku, jako alternatywa dla tzw. jednorazówek.

Doskonałym przykładem mogą być torby na zakupy wykonane z materiału. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup nieco droższej torby, którą będziemy ze sobą zabierać do sklepu, niż korzystanie z jednorazowych siatek dostępnych przy kasie. Ponadto torby z materiału oferowane są w wielu ciekawych kolorach i nierzadko posiadają przyciągające wzrok nadruki.

Kolejnym problemem są wszechobecne słomki plastikowe. Znaleźć je można prawie w każdym lokalu typu fast-food. Doskonałą alternatywą dla nich są słomki bambusowe, z których korzysta coraz więcej lokali gastronomicznych, ale też prywatnych użytkowników. Są one całkowicie naturalne, ekologiczne i można z nich korzystać wiele razy. Jeżeli chcemy dołączyć do życia w stylu „zero waste”, warto rozważyć ich zakup.

 

Zastąp wiele kubków jednym

 

Parlament Europejski wiedząc o zagrożeniach, jakie powodują jednorazowe plastiki, wydał dyrektywę zakazującą ich używania. Oczywiście minie jeszcze sporo czasu, zanim wszystkie firmy dostosują się do nowego prawa. Na szczęście my, jako osoby prywatne, nie musimy czekać.

Jednym z rozwiązań w walce z plastikiem są wielorazowe kubki na napoje ciepłe lub zimne. Wystarczy zaopatrzyć się w uniwersalny kubek Stojo Pocket lub Biggie, aby już teraz zacząć troszczyć się o środowisko naturalne. Obie wersje można zabrać ze sobą wszędzie – są zaprojektowane w taki sposób, aby zmaksymalizować wygodę użytkowania. Model Stojo Biggie posiada wyjmowaną słomkę, co będzie szczególnie przydatne, jeżeli chcemy kupić kubek wielorazowy dla dziecka. Kubek ze słomką jest też bezpiecznym rozwiązaniem podczas prowadzenia samochodu, dzięki czemu kierowca widzi, gdzie jedzie i nie ma obawy oblania się napojem.

Kubki Stojo doskonale zastępują jednorazowe kubki oraz eliminują konieczność korzystania ze słomek. Wykonane są z bezpiecznych materiałów (nadają się do recyklingu i są wolne od BPA), składają się do kompaktowych rozmiarów, a do tego są niezwykle łatwe w czyszczeniu. Można je myć w zmywarce na środkowej półce.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl